MINU DOKTORITÖÖ

TalTechi ärikorralduse doktorandina uurin, milliste tegurite põhjal seada personalijuhtimise prioriteete konkreetses organisatsioonis, organisatsiooni tulemuslikkust silmas pidades. Võiks eeldada, et sellisteks teguriteks on näiteks strateegia, ärimudel, organisatsioonikultuur või organisatsiooni elutsükli faas, kuid teaduskirjandusest selle kohta veel kinnitust ei leia.

Mitmed autorid on välja pakkunud rea parimaid personalipraktikaid ehk inimkeeli personalijuhtimise tegevusi, mille vähemalt osaline rakendamine mõjutab organisatsiooni tulemuslikkust positiivses suunas. Samuti on uuritud, millised tegurid mõjutavad parimate praktikate rakendamist. Näiteks inimkapitali kvaliteet, juhtide võimekus või organisatsioonikultuur. Mina uurin, kuidas ettevõte enda jaoks parimad HR praktikad valib ja kas tegemist on tõepoolest parima valikuga.

Doktoritöö juhendajateks on Mike Franz Wahl Taltechist ja Divya Shukla Northamptoni Ülikoolist.

Kui soovid oma ettevõttega minu teadustöösse panustada ja ühtlasi mõtestada, millised personalipraktikad peaksid olema prioriteetsed Sinu organisatsioonis, võta minuga ühendust.

JUHENDATUD MAGISTRITÖÖD

Tallinna Ülikooli personalijuhtimise külalislektorina juhendan jõudu mööda ka magistritöid, peamiselt IT juhtimise ja organisatsioonikäitumise erialadel. Siinkohal loetelu juhendatud töödest. Kui Sul tekib mõne teema vastu huvi, sooviksid tööd lugeda või sellest rohkem kuulda, võta minuga ühendust.

Reinsalu, K. (2023). Paindliku töökorralduse seos tajutud töö- ja eraelu tasakaalu ning läbipõlemisega IT-sektori näitel. Tallinna Ülikool.

Susi, M. (2023). Klienditeenindajate organisatsioonile pühendumise ja lahkumiskavatsuse seos jaekaubandusorganisatsiooni näitel. Tallinna Ülikool.

Sisas, S. (2023). Vabatahtliku tööjõu voolavuse vähendamise võimalused. Tallinna Ülikool.

Dorbek, F. (2023). Eetilise juhtimise ja läbipõlemise vahelised seosed rahvusvahelise finantsettevõtte näitel. Tallinna Ülikool

Vooremäe, Ü. (2023). IT juhiks kujunemise teekond Eesti avaliku sektori IT juhtide näitel. Tallinna Ülikool

Katušin, M. (2022). Psühhosotsiaalsete ohutegurite, tööstressi ja subjektiivse heaolu vahelised seosed. Tallinna Ülikool.

Järsk, L. (2022). Muutumisvalmiduse seos töötaja pühendumise ja lahkumiskavatsusega Omniva (Eesti Post AS) näitel. Tallinna Ülikool.

Treiel, L. (2022). Läbipõlemise ennetamise võimalused IT-spetsialistide näitel. Tallinna Ülikool.

Nummu, N.-B. (2021). Töötajate tajutud töökoormuse, pühendumise ning läbipõlemise seosed. Tallinna Ülikool.

Voolaid, V. (2021). Uute töötajate sisseelamise raamistiku loomine. Tallinna Ülikool.

Šadeiko-Liiva, K. (2020). Tehnoloogia arengu mõju töötamise tulevikutrendidele Eesti IT ja tehnoloogia ettevõtetes. Tallinna Ülikool.

Post, A.-M. (2019). Tööstressi, töö intensiivsuse, tööga rahulolu ja töölt lahkumise kavatsuse vahelised seosed SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla III astme intensiivravi osakondade õdede näitel. Tallinna Ülikool.

Brazier, E. (2019). Lisahüvede süsteem ettevõtetes ja selle tööga rahulolu seos. Tallinna Ülikool.

Vaher, K. (2017). Rahaga seotud uskumused ja organisatsioonile pühendumine Politsei- ja piirivalveameti üksuse näitel. Tallinna Ülikool.

Lumberg, V. (2017). Paindlike töötingimuste seosed subjektiivse heaolu ja sisemise motivatsiooniga. Tallinna Ülikool.

Raav, I. (2017). Töötaja organisatsioonile pühendumise, tajutud tööstressi ning juhi-alluva suhte seos juhi vahetumisega Omniva (Eesti Post AS) näitel. Tallinna Ülikool.

Paas, A. (2015). Vabatahtlike motivatsioonitegurid kolme Eesti ülikooli üliõpilaskonna näitel. Tallinna Ülikool.

Keerig-Kont, E. (2015). Tööle pühendumine ning eluga rahulolu Lennuliiklusteeninduse Aktsiaseltsi näitel. Tallinna Ülikool.

Tsilke, K. (2015). Organisatsioonikultuuride kaardistamine ettevõtete ühinemise eelselt (kahe Eesti ettevõtte näitel). Tallinna Tehnikaülikool.

Kajamäe, P.-R. (2015). Tulemustasu süsteemi muutmine N ettevõtte näitel. Tallinna Tehnikaülikool.

Hagel, A. (2014). Autonoomia tunnetamise, võimestumise ja organisatsioonile pühendumise seosed. Tallinna Ülikool.

Alaväli, M. (2012). Töötajate kogutasuga rahulolu hindamine Eesti IT-töötajate näitel. Tallinna Tehnikaülikool.

Pung, M. (2011). Organisatsioonikultuuri diagnostika Eesti finantssektoris tegutseva ettevõtte näitel. Tallinna Ülikool.

Freienthal, H. (2011). Infotehnoloogia personali värbamise problemaatika Eesti tööjõuturul. Tallinna Ülikool.

Lahthein, B. (2011). Rahulolu töö ja tasustamisega Eesti infotehnoloogiaettevõtte näitel. Tallinna Ülikool.

Koitla, K. (2010). Tasustamise seos tööga rahuloluga õendus- ja hoolduspersonali näitel. Tallinna Ülikool.

Tuisk, J. (2010). Ettevõtte väärtusi kandva sisemise turunduse seos töötajate väärtustega. Tallinna Ülikool.

Teder, M. (2007). Politseiametnike teenistusest lahkumise põhjused. Tallinna Ülikool.

Säälik, T. (2006). Uute juhtide adapteerumisprotsessi mudeli loomine AS XYZ näitel. Estonian Business School.

Kui kaalud mind potentsiaalse juhendajana, siis saada mulle oma probleemipüsitus ja uurimisküsimus. Hetkel huvitavad mind eeskätt läbipõlemisega seotud teemad (Maslach Burnout Inventory küsimustiku baasil), organisatsioonikultuur (kaardistamise võimalused) ja strateegiline personalijuhtimine (High Performance Work Systems).